Aktuality

Cyklistický výlet 2006

15.6.-17.6. se konal cyklistický výlet 4. a 5. ročníku do Cakle u Ústí nad Orlicí. A jak se výlet líbil dětem?

Cyklistický výlet

15. června jsme jeli na výlet do Cakle. Vyjeli jsme po osmé hodině. Jeli s námi paní učitelka Vávrova, paní učitelka Havlenová a Ondra, paní učitelky Havlenové syn. Vyjeli jsme a první zastávka byla u Zvárů. Zastavili jsme a čekali jsme než přijedou holky. Pak jsme jeli a jeli lesem a měli jsme druhou zastávku. Pak následoval Skuhrák, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny (kdo vyjede Skuhrák a kdo půjde). Skoro všichni kluci vyjeli a holky šly pěšky. Nahoře na Skuhrově jsme si dali svačinu a přijel tam pan Havlena. Pak jsme jeli a jeli jsme stále z kopce. A jako obvykle paní učitelka Havlenová píchla kolo. Za chvíli spadlo odrazko Péťovi a Péťa píchl. Jeli jsme do restaurace U Džbánu. Tam jsme měli hranolky se smaženým sýrem, kofolu a zákusek. Kolem půl třetí jsme přijeli do Cakle. Šli jsme si pro baťohy a zabydleli jsme se do tee-pee. Za chvíli přijela paní učitelka Dostálová a Terezce vyrostl první zub. A pak jsme se šli koupat do řeky. Skákali jsme ze splavu. Večer jsme opékali párky a šli jsme spát. Společně s holkami jsme usnuli až v jednu. Ráno jsme se probudili a na snídani jsme měli rohlík s nutelou. Po snídani jsme se šli vykoupat. V poledne jsme měli na oběd brambory a sekanou. Po obědě jsme jezdili na kánoích. Pak jsme šli za indiány a šli jsme vyrábět – kluci měšec a holky náušnice. Potom nám vyprávěli o dýmce míru a o všem co používali indiáni. Večer nám řekli že bude bouřka, a tak jsme zavřeli všechny stany a šli jsme si vyčistit zuby. Ondra nám řekl, že jdeme na stezku odvahy, ale lhal. Stezku jsme šli až se úplně setmělo a měli jsme se podepsat vedle hrobu. Potom jsme šli spát. Ráno jsme se probudili a mysleli jsme, že pro nás přijedou rodiče, protože pršelo. Za chvíli se ale rozjasnilo, takže jsme jeli na kolech. Dobře jsme dojeli. A já bych jel ještě jednou.

Tomáš Skalický

Indiánské léto na řece Orlici

Výlet se uskutečnil v termínu 15.6.-17.6.2006. Bydleli jsme v indiánském tee-pee. V programu byl zařazen život indiánů Severní Ameriky, indiánské rituály, vyrábění věcí z korálků a kůže. Večer jsme se naučili indiánskou píseň, hráli na buben a dospělí kouřili dýmku míru. Měli jsme stezku odvahy v bouřce, ale všichni to zvládli. Koupali jsme se v řece Orlici, zašli na občerstvení do nedalekého kempu, kde sídlili vodáci. V pátek jsme jezdili na kánoi, potom jsme jezdili na koních, házeli jsme podkovami na kolíky, stříleli jsme z luku a chytali jsme lasem bizona (a ten bizon byl nahrazen dřevěným kolíkem). V sobotu byl odjezd krátce po desáté hodině, dopravním prostředkem bylo kolo a cestou tam to bylo zpříjemněno pohodlnými přestávkami a celé indiánské léto na řece Orlici bylo doplněno nádhernou atmosférou. Všichni by jeli snad několikrát. Bylo to nádherné. Setkali jsme se s malými technickými problémy.

Kateřina Štichauerová

Cyklistický výlet v Cakli

Tento výlet se uskutečnil v termínu 15.6.-17.6.2006. Ve čtvrtek jsme měli sraz před školou. V osm hodin jsme vyjížděli. Po cestě jsme se stavili na letišti v Ústí nad Orlicí, kde nám ukázal pan letadla. Pak jsme jeli do Libchav na oběd. K obědu jsme měli smažený sýr s hranolky a zeleninou. Pak jsme jeli do Cakle. Když jsme dojeli, šli jsme se podívat do kempu, kde byl splav a kde jsme se koupali. Večer jsme si udělali oheň a opékali. Po opékání jsme šli spát. My holky jsme usnuly okolo jedné hodiny.

V pátek jsme měli indiánský program. Čekala nás výroba z korálků a kůže, jízda na kánoi, házení podkovami, střílení z luku a chytání bizona, kterého nahradil obyčejný klacek. Pak k večeru nás čekala projížďka na kánoi. Jezdili jsme jak dlouho jsme chtěli. Večer nás čekala stezka odvahy. Já a Katka jsme šli jako úplně první, byl to velký zážitek a kdo došel do cíle, tak se musel podepsat. Po stezce jsme šli spát.

V sobotu nás čekal odjezd. Rozloučili jsme se s indiány a po desáté hodině jsme odjížděli. Stavili jsme se ještě v kempu koupit si pití. Cesta domů uběhla docela rychle a po jedné hodině jsme byli zpátky u školy. Výlet byl moc skvělý, moc se mi líbil.

Lucie Vančová


Mgr. Lenka Havlenová

3 komentáře

*#1 25.06. 18.53 Borland napsal(a):

pěkné slohové práce....i ten výlet byl skvělej...:-p

*#2 26.06. 17.34 Valdy napsal(a):

Mě se ty práce líbí a podle mě je nezrovna hezké se podepisovat jako prasátko... Stačí napsat cokoli, ale gffvf a kolkjh není moc příjemné...

*#3 30.06. 13.47 katka štichauerová napsal(a):

stránky zš a mš rudoltice jsou pěkné škoda že není uvedeno více fotografií jina za výborné.

Nový komentář


Musíte přepsat čtyři číslice, která se zobrazují na obrázku, do kolonky níže. Pokud nemůžete kód přečíst, obnovte si stránku (např. tlačítkem F5).
Ověřující kód

Upozornění: pokud nevíte jak formátovat text, přečtěte si článek Přispívání do komentářů, diskusí a návštěvních knih. Povolené jsou párové tagy <b>, <i>, <a>, <cite>, <var>.